Biz Kimiz?
  Eğitim İçin
  Ekibimiz
  Projelerimiz
  Başardıklarımız
  Sponsorlar
  Medyada Biz
  Medya İçin
  Yardım Edin
  Temas İçin
Supported by AKTAŞ Group
 
Dünyaya Pencere

Bütün çabamız öğretebilmek için...

Bu sayfa öğrencilerimiz için bizim seyahatlerimiz esnasında bir keşif kapısı olacaktır. Halen öğretmenlerimizle karşılıksız ve serbestçe paylaşılacak ayrıntılı ders planlarını geliştirmek için özel yardımları toparlama safhasındayız. Örnek vermek gerekirse, ders programları coğrafya derslerini, insanları, gidilen yerleri, oralardaki kültürleri, matematik ve fen dersleri, beden eğitimi konularını kapsayabilecektir. Öğrenciler bu şekilde seyahatimizi izlerken, ilgili tüm bilgileri edinebilecekleri, önlerinde dünyaya açılan bir pencereye sahip olacaklar ve İnternet üzerinden tüm bilgileri aynı kaynaktan sağlayabileceklerdir.

Erden gibi 40 yaşlarında olan bizler Jules Verne okuyup, denizlere fersah fersah daldık, dünyanın etrafını 80 günde dolandık. Jacques Cousteau bizlere okyanusları öğretti. Top mermisiyle aya adam gönderen Jules Verne'nin fikirlerini Uzay Yolu dizileriyle pekiştirip, daha çocukken astronotların aya ayak basışını naklen izleme firsatını edinen yegane kuşaktık. Artık aya adam yollanmıyor. İsteriz ki bizim çocuklarımız da hayal etsin, hayallerinin peşinde koşsun ve en nihayet onlardan biri tekrar aya giden astronotlardan biri olsun.

Şimdilik değerli öğretmenlerimizin bu yolculuğu benimseyip, öğrencilerine sunmalarını arzuluyoruz. Öğrencilerinin İnternet üzerinden hayal güçlerini kullanarak Erden'le yapacakları sanal seyahatlerini teşvik edeceklerini umuyoruz. Bu amaçla hazırlanacak ders planları için fikir ve yardımlarınızı bekliyoruz. Bu sayfadan öylesi katkıları serbestçe paylaşmak isteriz - var mısınız bir "Open Source" kaynak oluşturalım?

Erden'in okulunuzdaki öğrencilerle haberleşmesini sağlayabilmek için lütfen bizimle temas kurun, elektronik mesajlara yazılın. Erden okyanusları geçer, dünyanın etrafını dolanırken gerek elektronik posta ile, gerekse uydu telefonu ile sınırlı olmakla beraber yine de iletişim kurabilecektir. Bu fırsatı değerlendirmenizi isteriz.


Around-n-Over, P.O. Box 19662, Seattle, WA 98109-6662 • Faks: 206-709-3927 • info@around-n-over.org
Site tasarımı - Erden Eru砕 Copyright © 2003 Around-n-Over • Her hakkı mahfuzdur.