Biz Kimiz?
  Eğitim İçin
  Ekibimiz
  Projelerimiz
  Başardıklarımız
  Sponsorlar
  Medyada Biz
  Medya İçin
  Yardım Edin
  Temas İçin
Supported by AKTAŞ Group
 

Amacımız Eğitim

Başarmalıyız ki, öğretelim ve örnek olalım...

Amacımız hayalleri gerçekleştirmek ve başkalarının da kendi hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır.

Around-n-Over kaybettiğimiz maceracı dostlarımızın anısını yaşatmak üzere kurulmuştur. Amacımız hayalleri gerçekleştirmek ve başkalarının da kendi hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır. Bu sitede kar amacı gütmeyen Around-n-Over kurumu, bunun hayır amaçları ve Altı Zirve Projesi hakkında bilgiler bulacaksınız.

İlk ve ortaokul öğrencilerinin yanında yetişkinlere de hitap etmeyi amaçlamaktayız. Hayattaki hedeflerin ve hayallerin bilenlere danışarak yılmadan uğraşıldığında gerçekleşeceğini, hayattaki zorlukların ise bunlardan kaçınmak için bahane değil, daha büyük hedeflere yönelmek üzere çözüm üretmek ve tecrübe kazanmak için birer fırsat olduğunu göstermeye çalışıyoruz. (Neden?)

Around-n-over kurumunun amaçları:

  • Çocuklara coğrafya, matematik, tabiat bilgisi, beden eğitimi ve sosyal bilgiler dahil olmak üzere insan gücü ile gerçekleştirilen araştırma ve yolculuklardan esinlenerek hazırlanmış eğitim faaliyetleriyle ilham vermek, onları bilgilendirmek.
  • Çocukların daha iyi birer yurttaş olabilmeleri için sağlık, özveri ve azim değerlerini işlemek, onları doğaya sahip çıkmaları için teşvik etmek, sigara içmemelerini telkin etmek.
  • Kendine yeter hale gelmeye çalışan gelişmekteki toplumlara temel eğitim amaçlı kaynak, uzmanlık ve tesis sağlamak.

Around-n-Over, Erden Eruç tarafından hizmet amacıyla kurulmuş Seattle merkezli, kar amacı gütmeyen bir kurumdur. Altı Zirve Projesi'ni bir başlangıç olarak kullanarak bu yolculuk hakkında haber ve bilgi üretecek, gelecekte kas gücü ile gerçekleştirilmesi planlanan projelere yapıcı katkılarda bulunarak, bilgi birikimini paylaşacaktır. Göran Kropp'un anısına yaraşır projeleri desteklemek bizim için bir gurur kaynağı olacaktır.

Türkiye'den ve Türklerden edinilen bağışların orantılı olarak Türkiye'de değerlendirilebilmesi için Türkiye'de desteklediğimiz bir örnek kurum İLKYAR Vakfı'dır.

Around-n-Over, A.B.D. Vergi Kanunlarına göre vergiden muaf, 501(c)(3) diye tasnif edilmiş bir kuruluştur. Bu kanuna göre kar amacı gütmediği teyit edilmiş olan kurumumuzu destekleyip maddi katkıda bulunanlar arasında Amerika'da vergi ödeyenler, bize yaptıkları bağış ve katkılarını vergiden düşebilirler. Kanunen kayıtlı bir kurum olmamızın getirdiği disiplinle çabalarımızı yönlendirip, bizi destekleyenlerin sağladığı kaynakları sorumluluk altında değerlendiriyoruz.


Around-n-Over, P.O. Box 19662, Seattle, WA 98109-6662 • Faks: 206-709-3927 • info@around-n-over.org
Site tasarımı - Erden Eru砕 Copyright © 2003 Around-n-Over • Her hakkı mahfuzdur.