Biz Kimiz?
  Eğitim İçin
  Ekibimiz
  Projelerimiz
  Başardıklarımız
  Sponsorlar
  Medyada Biz
  Medya İçin
  Yardım Edin
  Temas İçin
Türkiye'nin ilk ve Tek Profesyonel Macera Yarışı Takımı
 
Sponsorlar Sponsorlukla ilgilenen şirketler - Tıklayınız!
Bağışseverler - Tıklayınız!

"Büyük işler, mühim teşebbüsler ancak müşterek mesai ile mümkündür." - Mustafa Kemal Atatürk

 

NAKDİ SPONSORLAR

Ana Sponsor
  AKTAŞ Group

Eğitim Sponsorları
  The PBSJ Foundation

Altın Sponsorlar
  ENKA Spor Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, İstanbul Adalar Kürek Kulübü, İstanbul
Türk Tanıtma Fonu
Delta Trade ve Müşavirlik

Gümüş Sponsorlar
  Metin Egeli (Damla Endüstriyel Ürünler)
İsmail Karahan (İNTRA Danışmanlık)
Peter Ackroyd & Joan Alworth
Al Menzl
Levent Selamoğlu
Matthew & Katje Kear
Karen Lamelle
Soner Terek

Türkiye'de Tanıtım Sponsoru
  Marjinal Reklam ve TanıtımAYNİ MALZEME ve HİZMET SPONSORLARIMIZ

Mountain Madness
Associação Naval de Lisboa
Clube Naval de Cascais
Pathfinder bike shop
Real Club Náutico de Gran Canaria
Club Nautique d'El Jadida
BÜMED
Corinthian Yacht Club
Royal Papua Yacht Club
Lae Yacht Club
Lutheran Shipping
Lüderitz Bay Shipping & Forwarding
Ironmark Law Group PLLC kurucusu ve yönetim kurulu üyesi Christopher Beer, kamu ve kar amacı gütmeyen kurumlarla yaptığı çalışmaların yanında, tasarım şirketlerine şirket hukuku, işyeri hukuku, telif hakları ve ticari sırlar gibi konularda hizmet vermektedir. Ironmark, ABD içinde ve uluslararası alanda bir çok şirketi hukuki alanda desteklemektedir.
Marjinal Reklam ve Tanıtım, reklam ve halkla ilişkiler hizmetleri vermek amacıyla, 1993 yılında kurulmuştur. 7 ayrı departmanda 38 profesyonelin hizmet verdiği ajans, 2003 yılında, merkezi Amerika'da bulunan Porter Novelli firmasının Türkiye ofisi olarak çalışmaya başlamıştır.

Marjinal, sosyal sorumluluk anlayışıyla, KA.DER, Tarih Vakfı ve YÖRET olmak üzere 3 sivil toplum kuruluşuna reklam, halkla ilişkiler ve Web hizmetleri konusunda destek vermektedir. Marjinal'in başarılı yaklaşımı, sanat eserleri değil hedefe ulaştıran yaratıcı işler başarmak, yaratan ve yarattıklarını uygulayan çalışma modelini benimsemek ve çevresinde yeni ilişkilerin ve işbirliklerinin oluşmasına katkı yapmak olarak özetlenebilir.

MKG ve Ortakları, Türkiye’nin ilk butik liderlik hizmetleri firmasıdır. Ayrıcalıklı olarak Üstdüzey yönetici ve Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi arama konusuna odaklanmış olan MKG ve Ortakları, İstanbul’da deneyimli Danışman Murat Kaan Güneri tarafından kurulmuş olup, Ortakları ve Danışman grubu ile birlikte İnsan Kaynakları alanına geniş bir yelpazede çözümler sunmaktadır.

MKG ve Ortakları markası müşterilerinin İnsan Kaynakları alanındaki ihtiyaçlarına güven, kaliteli hizmet, ve yaratıcılık ile özdeşleşmiştir. Müşteri tabanı uluslararası ve yerli seçkin kurumlardan oluşmaktadır.

Amatör Denizcilik Federasyonu Türkiye'deki amatör denizcilerin yasal temsilcisidir. Yatçılar ve yelkenciler bu federasyon aracılığı ile tekne belgelerini ve seyir sertifikalarını edinmekte, devlet kurumları önünde temsil edilmektedirler.

Atlas Okyanusu geçişi sırasında federasyonumuz bize yetişti ve geçiş masraflarımıza katkıda bulundu. O zamandan bu yana, yakın gelecekte gerçekleşecek olan okyanus geçişlerimizi üyeleri ile paylaşmak ve devlet bürokrasisinde gereken işlemlerin önünü açmak için yardımcı olmaya devam etmektedirler.

Frabelle Fishing Corporation is a Philippine company which operates a large fleet in the waters of Papua New Guinea. Their vessels and kind fishermen picked up Erden's rowboat at the edge of the Bismarck Sea in May 2008 following his 312 days on the Pacific Ocean, cared for him and his boat, stored his boat in the Philippines and later returned him to the same spot in January 2009 to resume his crossing to land.
Swire Shipping and their local agent in PNG, the Steamships Shipping handled the logistics of storing Erden's rowboat in Lae, and later forwarding it to Port Moresby. They also facilitated the supply and repair logistics of the expedition phases in between.
Jenifer Clark´s Gulfstream, Jenifer Clark tarafından 26 yıllık NOAA Gulf Stream uzmanı olarak çalıştıktan sonra kurulmuş. Profesyonel meteorolojist olan eşi Dane Clark ile beraber yat yarışlarında, tekne ulaştırılmasında, okyanus geçişlerinde ve açık deniz balıkçılığında denizcilere gecikmesiz harita ve bilgi sunmaktalar. Kızılötesi görüntüler, uydudan altimetre verileri, deniz yüzeyi sıcaklığı ve okyanus akıntıları gibi bilgilerin analizini yaparak, denizcilerin emniyetle ve en kısa zamanda yolculuklarını tamamlamalarını sağlamaktalar.

Jenifer ve Dane Clark, 2004 yazında bir hafta sonu boyunca Erden'le Nancy'ye okyanus şartları ile ilgili seminer verdiler ve o günden beridir, bilhassa kritik okyanus geçişlerinde desteklerini sürdürmekteler. Onların dediği gibi, "don´t leave port without it. (onlardan bilgi edinmeden limandan çıkmıyoruz)."

The Mountain Fund ile ortak çalışma kararı aldık. Bu kurumun amacı, çeşitli disiplinlerden bir dizi kar amacı gütmeyen kurumu bir çatı altında toplayarak bunların faaliyetlerini koordine etmek ve dağlık yörelerdeki toplumlarda fakirliği ve bunun sebeplerini ortadan kaldırmaya çalışmaktır. Mountain Fund, eldeki kaynakların paylaşılmasına ve amaca böylece daha kolay ulaşılmasına aracı oluyor.

Mountain Fund aynı zamanda, Amerikalı dağcılar kaybolduğunda, onların ailelerine sahip çıkmayı amaçlayan "Climb-Aid, The Climber's Alert Network" hizmetini başlatan kurum. Charlie Fowler ve Christine Boskoff’un Çin’de kaybının ardından yaşanan krizde, arama kurtarma fonlarının oluşturulmasından hukuki sorunlara, ailelere maddi destekten medya ilişkilerinin düzenlenmesine kadar ortaya çıkan bir çok sorun, Amerikan dağcılık camiasında böyle bir hizmetin gerekli olduğu kanısını uyandırmıştı. Mountain Fund bu görevi üstlenmeyi kabul etti.

Londra merkezli Ocean Rowing Society (Okyanus Kürekçileri Derneği) bu sporda önde gelen bir otoritedir. Kendilerini bu sporun gelişmesine ve kürekçilerin başarısına adamış olan dernek çalışanları ve Başkanı Kenneth Crutchlow, şimdiye kadar gerçekleştirilmiş bütün okyanus geçişlerinin ve denemelerinin tarihçesini özenle derlemiş, 1997'den beri Kanarya Adalarından Karayiplere uzanan Atlas Okyanusu Kürek Yarışlarının (Ocean Rowing Regatta) düzenlenmesinde öncü olmuştur.

24 saat telefonlarını açık tutan dernek çalışanları hevesli kürekçilere gerekli tavsiyelerini takiben, okyanus geçişleri başladığında kürekçilerin emniyeti için gereken çabaları koordine etmektedir. Kürekçilerin kıyıda terkettiği eşleri ve merak eden dostları için önemli bir bilgi kaynağı ve güvence olan bu dernek, okyanus geçişleri sırasında kürekçilerin açıklardaki çabalarını internet sitelerinden yansıtagelmiştir.

Türk Coğrafya Kurumu Türkiye'deki coğrafya bilimine gönül verenleri temsil etmektedir. Coğrafyacıları, haritacıları, eğitimcileri ve diğer ilgili alanlardan uzmanları bir araya getirmekte, yıllık toplantılar düzenlemekte ve düzenli yayınlarla bu bilim dalının gelişmesine öncü olmaktadır.

Bu kurum, Altı Zirve Projesinin Milli Eğitim Bakanlığının dikkatine sunulmasında aracı olmuştur. Kas gücüyle devrialem ve bunun mevsimler, rüzgar ve okyanus akıntıları gibi doğal etkenleri lehine kullanacak olmasından sağlanacak eğitim değerinin farkında olan Türk Coğrafya Kurumu ile beraber çalışarak, daha geniş bir öğrenci kitlesine ulaşabileceğiz.

Joel Rogers - Photography Northwest Worldwide, macera, doğa sporları, yolculuk, gezi, çevrecilik, toplum ve ekonomik konularda pazarlama ve reklam ajanslarına fotoğraflar sağlamaktadır. Amerika'nın batısı ve dünyanın kıyı şeritlerinde özelleşen Joel, bilhassa uluslararası kürek yarışmaları ve deniz kanosu konularında ABD çapında en yüklü portfolyoya sahiptir.
BOB Trailers, Inc., (açılımı ingilizcede katır, eşek gibi yük hayvanlarına verilen Beast of Burden) uzun mesafe turlara giden bisikletçiler için dayanıklı tek tekerli römork modelleri üretmektedir. Bebek arabası da üreten BOB, Erden'in şimdiye kadar Altı Zirve Projesinde karadaki safhalarında dağcilik malzemesini taşımak için kullandığı, yaylı süspansiyonu olan IBEX model römorku vermistir.
OrtliebUSA, Erden'in bisikletinde kullandığı su geçirmez heybeleri, semerleri ve torbaları sağlamıştır. Uzun mesafeler kateden bisikletçilerin güvendiği marka olan Ortlieb, "kurşun geçirmez" diye bilinir. Neyse ki Erden bu tabirin gerçekliğini yaşayarak öğrenmek zorunda kalmadı!
Seattle'da üç ayrı yerde hizmet veren Vertical World, ABD'nde kurulan ilk kapalı tırmanış salonudur. Minik ve yıldız tırmanışcılar için uygun programlar başlatan Vertical World ile ortak amaçımız, gençlerin kendilerine daha yüksek hedefleri gösterebilmeleri için gereken cesareti onlara fiziki bir faaliyetle kazandırıp, eğitimlerine katkıda bulunmaktır.
Mountain House, 30 yıllık tarihçesi olan, doğa sporcuları tarafından tercih edilen taşınır yiyeceklerin üreticisidir. Son 3 senedir Altın Lezzet Odülünü kazanan Mountain House, özel olarak paketlenmiş kurutulmuş yemekleriyle kolaylık ve korunabilirlik açısından okyanus geçişlerinde Erden'in tercihi olmuştur.
WorldClinic, seçkin şirket yöneticilerine, bireylere ve ailelere, bulundukları yer neresi olursa olsun, bir doktor gerektiren durumlarda yardımcı olmak üzere kurulmuş bir hizmettir. Dr. Daniel Carlin, ABD deniz kuvvetlerinde ve daha sonra gönüllü olarak yurtdışında verdiği hizmetlerdeki tecrübelerine dayanarak 1998'de bu kurumu oluşturdu. Erden'in teknesinde WorldClinic tarafından hazırlanmış bir ilkyardım çantası var ve eğer gerekirse, okyanustan uydu telefonu ile hemen bir doktora ulaşabilecek.
ClifBar markası bir bisiklet yolculuğu sırasında başlamış. Kurucuları Gary bir başka markanın sunduğu bir enerji çubuğundan bir ısırdıktan sonra, "ben bundan daha iyisini yaparım!" demiş. O zamandan beridir ClifBar mamulleri, protein çubukları, enerji tamlayıcı ve sıvı kaybını giderici içeceklere de uzanmış. Erden bunları Pasifik geçisinde kullanmıştı.
LeisureCat, Perth'deyken teknenin lojistik meselelerinde yardımcı oldu, gereken tamir ve montajları yaptı. Günlük, polis, kurtarma, turizm balıkçılığı, dalgıçlık gibi alanlarda kullanılan modern katamaranlar yapmaktalar.
Concept2, karada olsun, suda olsun kürek sporuna ve kürekçilere odaklanmış, 25 seneyi aşkın bir süredir dünyanın en iyi küreklerini imal eden bir şirkettir. Erden karadaki küreğe yönelik idmanlarında Concept2 Indoor Rower model ergometreleri tercih etmektedir. Concept2 bize okyanuslara özel iki çift kürek bağışlamıştır.
İsviçre menşeli Katadyn, 1928'den beri seyyar su arıtma sistemleri üretmektedir. Yenilik ve dayanıklılık mamüllerinin birer simgesi olan Katadyn, askeri uygulamalar, sağlık örgütleri ve doğa sporcularının tercih ettiği marka haline gelmiştir. Erden teknesinde deniz suyundan tatlı su üretmek için elekrikle çalışan Katadyn Power Survivor-40E model tuz arıtma sistemi kullanacak, acil durum çantasında ayrıca Katadyn Survivor-06 model el pompalı taşınabilir bir modeli bulunduracaktır.
Seattle'daki Fisheries Supply, Erden'in teknesi için malzeme tedarik ettiği yegane mağaza olmuştur. 1928 Martında balıkçılık sektöründe tecrübeli kurucularıyla başlayan Fisheries Supply, bugün 50.000 kalemi bulan envanteriyle Erden gibi denizlere açılmayı planlayanlar için Seattle'da tercih edilen adrestir.
Winslow Liferaft Company denizcilik ve havacılık alanlarında kullanılan dünyanın en kaliteli can sallarının üreticisidir. WINSLOW Marine and Aviation Super-Light™ and Ultra-Light™ model can salları bağımsız değerlendirmelerde birinci sırada belirmiştir. Okyanus geçişlerinde emniyet sisteminin bir parçası olarak Erden Winslow Standard Offshore model cansalı kullanacaktır.
En gelişmiş kaliteli malzemeleri kullanarak yapılan bisiklet parçalarının üreticisi Full Speed Ahead, Erden'in bisikletinde disk fren kullanabilmesi için gereken yeni ön tekeri sağladı.
Feathered Friends, kaliteli ürettikleri kuştüyü malzemelerle tanınan Seattle merkezli bir doğa sporları mağazasıdır. Mağazalarında bağış derlemek amacıyla düzenlediğimiz bir dia gösterisindeki piyangoya dahil edilmek üzere bir kuştüyü ceket bağışında bulunmuştur.
Recreational Equipment, Inc. (REI) Erden'in Altı Zirve Projesinin 1. Safhasında Alaska yollarında kullandığı Novara Safari tur bisikletini sağladı. Bu bisiklet daha sonra yoluna devam edebilmesi için Anchorage ve Boulder REI mağazalarındaki bisiklet atölyelerinde elden geçti.

Diğer Sponsorlar
2013 Bağışseverleri
Stephen Testori
Julie Mikos
Soner Terek
David Dolben
Sam & Ruth Newman
Osman Ertugay
Bahadır Önalan
Yüksel Sezgin
Jorge Miguel Russo dos Santos
Nancy Steelman
Al Rosner
Metin Egeli
Sarah Seltzer
Julie Mikos
Kaan Altuğ
Alp Önalan
Matthew Kear
2012 Bağışseverleri
Avni Serdar Şentürk
Bill Inverso
Al Menzl
Elizabeth Smith-Fries
Soner Terek
Alp Önalan
Elizabeth Swayne
Anay Yazlalı
Richard Labat
Doug Hilderbrand
Diane Read
Kevin Horsley
Sandra McKenna
Thomas Cramblin
Thomas Hornbein
Kenneth Berry & Naoko Oguchi
Donald Manghelli
Matthew Kear
David Dolben
Peter Ackroyd
Joan Benner
Augusto Natividad
Ferit Toska
Norman Watts
Kenneth Olsen
Carol Ege
Michael Williamson
Judy Houppert
Mehmet Levent Selamoğlu
Chris Nowak
2011 Bağışseverleri
Dündar Sunal
Ayşe Nalbantsoy
Can Keskinaslan
Fatih Kocabaş
Arkadaş Özakın
Jeffrey Sterken
Julie Ruef
Engin Selçuk
Martin Talarico
Pınar Kapralı
Diana Read
Sue Alford
Norman Watts
PRDD
Donna Jeffries
Deb Richards
Gideon Sasson
Patrick Parenzin
Michael Cutliff
Susan Hoff
Wendy Booth
David & Carolle Speer
David Boone
David & Shannen Wyman
Dan & Jess Twardzik
C. Burdell & R. Durkan
Ann Milliron Espinosa
Selçuk Bilgin
Sally Lipscomb
Kenneth & Sarah Gray
Mountain Madness
Jan Paul
Joji Hirose
Avni Serdar Şentürk
Daniel Twardzik
Biray Yersu
Hüseyin Göçmez
Hüseyin Özmen
Michael Divina
Michelle Porter
Rebecca Peacock
Kenneth Berry
Alicia Hottle
Gideon Sasson
Patrick Parenzin
Wendy Booth
Patty O'Leary
Al Menzl
Osman Ertugay
James Cherberg
Margo Kurack
Diana Read
Dena Maturin
Julie Sharif
Vanderway & Enewold
Charles & Nancy Holman
Sybil Hatch
Jerry Killeen
Anita Bryant
İsmail Karahan
Cecilia & Rusty Osborne
Menekşe Nakkaşoğlu
Zuhal Topaloğlu
John Campbell
Elizabeth Fuhrman
Bruno Riollet
Ertan Gürçiner
Marie Anne Maurissen
Brian Sugden
Peter Uglesich
Emre Tok
Dale Johnson
Deniz Çağlar
Lara Underhill
Donald Brockway
Eleanor Wilson
Gina Bergeron
Lynn Gonzalez
John Fogarty
Daniel Henderson
Mark Davis
James Milliron
Soner Terek
Nick Slater
Grant Chyz
Jack Funes
Pınar Kapralı
Barbara Stewart
Eleanor Wilson
Gina Bergeron
Daniel Hosking
Diana Henninger
John Fogarty
Don Rock
Janis Paul
Donald & Barbara Manghelli
E. Jackson & D. Gaal
Mehmet Levent Selamoğlu
Dilek Ercili
Anthony Solan
Thomas Hornbein
Peter Vetto
Joan Alworth
Brett Wolfe
Anay Kamer
Alper Dalkılıç
Ferit Toska
Gary Yngve
Paul Etsekson
Robert Mellon
Grace Kim
Diana Henninger
Don Rock
Michael Norman
Sybil Hatch
Cecilia Green
Alp Onalan
Eric & Sharon Jensen
Lisa Richardson
Stuart Silk
Martin Talarico
Lynn Gonzalez
Primo fundraiser
Mark Davis
Daniel Henderson
James Milliron
Ad Beurden
Selena Gee
Grace Kim
Brian Garza
Korkud Demirel
Emre Altuğ Yavuz
Bill Hinsley
Paul McKinley
Andrea Granahan
Sam Newman
Robert Schauer
Steve Swenson
Nuri Dağdeviren
2010 Bağışseverleri
Öztürk Günce
Peter Uglesich
Hakan Kocakulak
Menekşe Nakkaşoğlu
Tümer Mimi
Fatih Kocabaş
Nezih Öztüre
Pınar Yavuz
Nuri Dağdeviren
Arkadaş Özakın
Bülent Akdemir
Hüseyin Göçmez
Cengiz Hatiboğlu
Aykut Türker
Dündar Sunal
Barbara Stewart
Ruth & Sam Newman
Hüseyin Altınışık
İsmet Güngördü
Melbourne'dan dostlar
Ümit Cafer Özakın
Ege Biyoteknoloji Sanayi ve Ticaret
Mike Norman
Berrin Görgüç
Ekrem Fırtınaoğlu
Ertuğrul Fatih Sever
Kıvanç Özüölmez
Ahmet Tufan
Neşe Okakın
Piri Reis Denizcilik Kulübü
Donald & Barbara Manghelli
Enis Bengül
Bülent Akdemir
İlhan & Baykan Saya
Soner Terek
Nilüfer Çalışkan
Özkan Gülkaynak
Evren Sütekin
Mikayil Köroğlu
Dilek Ercili
Erdinç Gökalp
Alparslan Tansuğ
Nedim Kara
Hüseyin Akcan
Murat Ülman
Osman Ertugay
İsimsiz, Cooktown
Güzin Şeflek
Gideon Sasson
Ertan Nacaroğlu
Nejat Anbarcı
Aziz Uras
Stephen Kinnaman
Tufan Hüseyni
Zerrin Altınışık
Vecihi Acun
Egemen Aydoğan
Hasan Tahsin Gürtay
2009 Bağışseverleri
Öztürk Günce
Ian Taukuro
Soner Terek
Wayne Wallace
Susan Alford
Kenneth Olsen
Asım & Sheryl Bolca
Steve Reynolds
Nan Knitter-Jack
Groom Wilkes & Wright LLP
Al Menzl
Joe Knight
Judy Houppert
Abdullah Almaç
Rosie Kear
Ümit Gökçe
Mesut Süzer
Amir Afrassiabi
Serdar Dalkır
Kat Marriner
Steve Swenson
Adam McBride
Osman Ertugay
Korkud Demirel
Paul McKinley
Peter Ackroyd & Joan Alworth
Thomas Hornbein
2008 Bağışseverleri
Süleyman Soysal
Mehmet Uğur Koçarslan
Abdulkadir Genç
Ger Ailesi:
    Felin, Kurt, Figen ve Gürkan
Ayşe Ayşen Erdi
Serhat Balkan
Sıtkı Timuçin
Murat Sökmen
Bekir Aslaner
Oğuzhan Yılmaz
Onur Güden
Nuri Dağdeviren
İzmir Koleji & BAL
Mehmet Uğur Koçarslan
Hasan Tahsin Gürtay
Mehmet Oğuz Divilioğlu
Atila Koç
Ramazan Cem Gürdeniz
Ahu Narin
Salih Reşitoğlu
Hüseyin Tanrıverdi
Ali İhsan Gören
    PROMET Steel Ltd, UK
Mustafa Cumhur
Ahmet Şükrü Köse
Haldun Ulusoy
Stacey Hoopes
Cinni, Elaine, Lisa & Nan
Barbara Stewart
Miguel Gomez
Jeremy Cranford
Ferit Toska
İDADİK
Joan Benner
Ellen & David Hecht
Al Rosner
Işın Kurtuluş Yılmaz
Jeremy Cranford
Ahmet Şükrü Köse
Efdal Kürşat Sezer
Biray Yersu
İrem Demirci
Peter Unlesich
Hasan Tahsin Gürtay
Kathryn Schauer
Alp Önalan
Şükrü Murat Cebeci
Mehmet Emin Gönal
B. Nagode
Ayhan Olgun
Donald Mangelli
Ahmet İhsan Telli
Levent Selamoğlu
İlknur Ersun
Alpaslan Tansuğ
Kutlu Torunlar
Hüseyin Nacak
Ahmet Nazım Davran
Işıl Öz
Mehmet Adil Gül
Mustafa Demirci
Gani Müjde
Cenk Uysal
Cafer Levent Karataş
Lin Shih
Matthew Kear
Mülkiye Spor Kulübü
Bora Bilgin
Ufuk Güven
Mesut Çetin
Kerim Yılmaz
Sertan Girgin
Dilek Özkan Dayı
Ömür Akgün
Sıtkı Karadenizli
Güden Ailesi:
    Onur, Nihat, Bora, Maya
Ali Gündüz
Lyndon Redick
Melih Berk
Teoman Önol
Nazlı Yılmaz
Serap Işıklar
Tolga Genç
Müge Yirmibeşoğlu
Michael Naujocks
Ekin Özel
Ali Akyol
Nejat Anbarcı
Ronnie Henderson
Taner Alev
Cenk Levent Demiröz
Sunay Selçuk
Anıl Çivi
Ayla Müstecaplıoğlu
Burak Döneray
Ahmet Bahadır Giray
Doug & Gail Hilderbrand
Özgür Yazlalı
Jan Hyorsthoej
Symbiosis Derneği
James Rudy
Altay Noyan Uras
İsmail Tüfekçi
Al Menzl
Dave & Peggy Dunner
1954 Devresi Dayanışma Gurubu
    - İstanbul
1954 Devresi Dayanışma Gurubu
    - İzmir
Altan Lök
Niall McCann
Daniel Mazur
Metin Savaş
Cemal Eruç
Aliye Tetik
Galip Baysan
Brian P. Hanson
Omar from Algeria
Heath Foxlee
İrfan Ovacık
Michael Swayne
Mollie Alworth
Elaine Johnson
Peter Ackroyd & Joan Alworth
Şekure Arslanoğlu
Arkadaş Özakın
Kurt Bittner
Thomas Hornbein
Dennis Hahn
Derek Elliott
Gary Yngve
Tolga Tekin
Mustafa Ergen
Hürriyet Gazetecilik ve Matbaa AŞ
2007 Bağışseverleri
Peter Ackroyd & Joan Alworth
Metin Egeli
Al Rosner
Ali & Yasemin San
Mary Orvis
Kenneth Silsbee
William & Ada Wallace
Prasoon Khanal
Harry Jackson
Brian Hoots
Polli Hamlin
Eric Christianson
Fred Oberdorfer
Tom Lynch
Susan Alford
Norman Watts
Andy Skelton
DeeAnn Perler
Dave Schieble
Metin Egeli
Gideon Sasson
Sıtkı Timuçin
Simon Lowings
Barış Akkırış
Thuy Senser
John Fluno
Louise Flanagan
Deniz Kaman
Frank Robertson
Nurdan Mete
Al Menzl
Nuri Dağdeviren
Cafer Levent Karataş
Lawrence Lobb
Hande Oktemus
Dean Eilertson
Ender Karaca
Andrea Rose
Nan Knitter-Jack
Michael Swayne
Tracy Bell
T Kennison
Ümit Gökçe
Michelle Kline
Kenneth Olsen
Cynthia Ferguson
Brad Vickers
Esra Bayoğlu Flener
Wayne Wallace
Fatih Muslu
Hasan Ateş Erim
Avni Serdar Şentürk
Erkan Özdemir
Ümit Cafer Özakın
Turan Savaş Kavuncu
Ahmet Alper Parker
Hüseyin Nacak
Günseli Kartay
Gökhan Uzun
Norman Watts
Cenk Uysal
Erhan Bilgen
Doug Hilderbrand
Northwest Explorers
Hüseyin Akcan
Bülent Turan
Lebibe Sedef Turan
Bülent Turan
Şenay Türker
Linda Sarıgöl
Erdem Nuri Yılmaz
SYKT
Ruth Newman
Melissa Ginocchio
Arthur Badger
Eric L. Johnson
Donald Manghelli
Ali Tuncer
Willie Weir
Susan Alworth
Joan Alworth
Matthew Kear
Levent Selamoğlu
Hakan Avdan
2006 Bağışseverleri
Karen Lamelle
Levent Selamoğlu
Thuy Senser
Biray Yersu
FTAA members
Sencer Kutluğ
Mesut Göksu
Richard Wood
Andrea Rose
Maestro Pepe
Zeynep Hancı
Bilge Akdora
Mugs Boardman
Carol & Jerry Kahn
Claire Byrne
Matthew Kear
Joe "Doc" Knight
Sam Newman
İrfan Topsakal
Jorge Luis Carballo
2005 Bağışseverleri
Larbi Sabbari Hassani, Fas'ın Doukkala-Abda Bölgesi Valisi ve Safi Guvernörüdür. Amacı, Thor Heyerdahl'ın fikirlerini, onun kültürler ve dinler arasında bir diyalog ve uygarlıklar arasında bir alışveriş olmasını yeğleyen hümanist ve birleştirici vizyonunu sürdürmek olan, "Les Amis de Thor Heyerdahl" vakfının şeref komitesinin iki üyesinden biridir.
Amatör Denizcilik Federasyonu
Bridgid Myers
Alp Aracı
Berrin Görgüç
Birgül Egeli
Cem Şenakaylı
Dilek & Aydın Erdoğan
Fatih Karadağ
Fuat Aslan
Hakan Abacı
Mehmet Şen
Metin Egeli
Menekse Nakkaşoğlu
Mustafa Naymanlar
Oğuz Caymaz
Seyfi Ersoy
Ünal Zenginobuz
Lincoln Chan
Ina & Joe Inaya
Madison Sebrine Dyhre Hansen
Ana M Berrios Flores
Pedro Coimbra
Wilson Binger
Bill Leyrer
Mugs Boardman
Mark Smith
Casey Jones
Ana M Berrios Flores
Lisa Fernow
Donna Rigas
Heather Boetto
Bengi Özkaplan
Mohamed Hamama
Josh Kaplan
Lindsey Saunders
Peter Ackroyd
Selçuk Yavuz
Pedro Pedrosa
Joaquim Ribeiro
Erin Crouch
Jorge Luis Carballo
Matthew Kear
Coşkun Ünal
Carlos Ribeiro Ferreira
2004 Bağışseverleri
Bruce Frank
Cameron Mallory
Cory Groom
Jeremy Cranford
Susan Alford
Kenneth H. Olsen
Richard E. Brower
Angela Goldmann
Doug Hilderbrand
Al Menzl
Melissa A. Ginochio
Joe "Doc" Knight
Heidi Kear
Mike Swayne
Susan Alford
William Talbott
Anthony Borgese
Peter Ackroyd & Joan Alworth
Kris M. Parfitt
Ellen & David Hecht
Hottle & Associates
Scott Cullen-Benson
Beryl Fernandes
Steven Scott
Adams City Climbing Eagles
Seattle FOH Office
Mesut Gündüç
Judith Mickenberg
Myra Horiuchi
Beylan Brown
William Petersen
Alp Önalan
Michelle Corsi
Robley Corsi
Dustin Welch
Emily Mabus & Dean Frasier
Ken Berry & Naoko Oguchi
John Sohl
John & Cricket Braun
Quentin Dexter
Murat Ülman
Bryan & Alisa Fairchild
Cle Elum/Roslyn Class of 2008
Erdinç Gökalp
Dawn Thomas
Margie Koehler
Sonya Keller
İsa Güven
Gerald Bell
2003 Bağışseverleri
Doug Hilderbrand
Al Rosner
Joe "Doc" Knight
Al Menzl
Sally Lipscomb
John Danilson
Crystal McEuen
Peg Watkinson & Bobbie
Chuck (Gotta Wanna
    Expeditions)
Scully
Ron & Sheryl Lockert
John & Karen Neff
Russ Harrington
Carol Kahn
Gideon Sasson
Erik Zytowski & Val Stouffer
Bill Napier
Mike Swayne
Melissa A. Ginochio
Levent Selamoğlu
Karen Lamelle
Jim Beall
Jeff Leikhus

Yardımcı olanlar

  Aşağıdaki eksik liste şimdiye kadar Erden'e yolculuğunda ve Around-n-Over vakfına bir şekilde yardım etmek için çaba gösteren kişileri sunmaktadır. Bilgi, kalacak yer, bir sıcak tas çorba, okullara girebilmemiz için tanıtım gibi bir çok şekilde ifade bulan bu gibi yardımlar olmadan çabalarımızın sonuç vermesi kuşkusuz çok daha zor olacaktır. Onların uzattığı yardım eli ve güleryüz yolculuklara anlam katmış, anıların unutulmaz olmasını sağlamıştır. İzleyenlerimize aktardığımız öykülerde de onlardan bahsetmeye çalıştık; minnettarız.
  Zergün Korutürk 2005 yılında Lizbon'daki Portekiz Büyükelçimizdi. Sayın Korutürk uzun süredir toplum hizmetindedir ve o yıl Tunus büyükelçimiz olan Selah Korutürk ile evlidir. Lizbon'dayken bize yardımlarından ötürü ve projemizin tanıtım fırsatını ülkemiz adına değerlendirdiği için Büyükelçimize ve elçilik çalışanlarına minnettarız.

  Madani Aït-Ouhani, 1970'deki Thor Heyerdahl'ın RA II ekspedisyonunda Fas temsilcisi ve görevi dünya okyanuslarındaki kirlenmeyle ilgili, sonuçları çevre kirlenmesine karşı Birleşmiş Milletler kararlarına vesile olan araştırmalardan sorumlu faal bir ekip üyesi idi. Kendisi hala gelecek kuşaklara ilham vermeye devam ediyor.

  Brownie Schoene
  Wilma Comenat
  Steve Nagode
  Jon Turk
  Richard Bangs
  Erik Weihenmayer
  Peter Ackroyd
  Frank Olding
  Brett Wolfe
  Dave Engle
  Steve Reynolds
  Sharon Reynolds
  Mike from REI
  Jeroen & Bianca van Blois
  Windy Point Inn
  Dan Campos
  Darryl Branley
  Vince Prince
  John Sam
  Keith & Evelyn Larabie
  Karen Ingles
  Prophet River RV Camp
  Bill Cardinal
  Jamie Dingwell
  Richard Resener
  Karen Zaumseil
  Steamboat Mountain Lodge
  Loryne Andrews
  Tetsa River Guest Services
  Tom Hornbein
  Emil Kossev
  Doug Thibault
  Ed Lockington
  John Trout
  Constable Ray Warner
  Mark from Fairbanks
  Andrew Cutting
  Al Gallo
  Terry Smith
  Fatih Ertekin
  Mary Herrick
  Jan McGillivary
  Andre Bettencourt
  Fernando Figueiredo
  Mohamed Ramdani
  Enis Fer
  Yalçın Dülger
  Çetin Öztürk
  Levent Karataş
  Peter Hogg
  Ed Sobey
  Augusto Natividad
  Christian Causapin
  Libnie Bordado
  James Antonio
  Rizaldy Flores
  Doming Elape
  Necil Nedimoğlu
  Nick Frankovitz
  Onur & Nihat Güden
  John Matthew
  Lea Henao
  Brent St. Hill
  Ingo Medek
  John & Janelle Marrington
  Gwesyn & Dale at Cape Flattery
  Penny Johnson
  Peter & Sayah Scott
  Atila Esener
  Mike Norman
  Peter Malcolm
  Michael Smewing
  Fanna & Susan Van Wyk
  Michelle Fourie
  Raymon Gryffenberg
  William & Sheryl Koff
  John Glidden
  Don Love
  Bill Nance
  McLaren River Lodge
  Nick Urban
  Wanda Jackel
  Roland Stuart
  Officer Mark Sylop
  Beda Tremp
  Dennis & Lana Bieber
  Dease River Crossing RV
      & Campground
  Don Hutchinson
  Michael Hutchinson
  Michelle Jensen
  Diane Hirschberg
  Patrick Parenzin
  Mike McQuaid Jr.
  Iskut - Survivor Lodge
  Conrad & Gerda Feldmann
  Jeff Johnson
  Nelson Patry
  André Patry
  AP Ranch, BC
  Cascade Bicycle Club
  David Argento
  Karen Lynn Maher
  Rachel Ligtenberg
  Donald "Poxits" Marsden
  Alice Modig
  Russ Graham
  John & Raeann Shear
  Al - Stewart/Hyder bilgi
      bürosu, Meziadin Junction
  Mantar toplayıcıları - "The Zoo"
      Kitwanga Junction
  Elf & Betsie
  Lisa Fernow
  Keith & Kimi
  Nic Stover
  Kim Seewald
  Lynton Weib
  Luis Ahrens Teixeira
  Vasco Empis
  Dan Mercer
  Erol Türkmen
  Halil Hatipoğlu
  Aydın Akşamgüneşi
  Selim İsa
  Michael Moradzadeh
  John Cramer
  Don Bekins
  Pepper Trail
  Jason Lewis
  Rich & Suzie Brower
  Relan Abiera
  Jaime Aldea
  Warren Richards
  Bob Bismar
  Emre Küsbeci
  Ben Ellinger
  Shaun Lovelock
  Ruth Bearpark
  Napoleon See Kee
  Nicholas Sabatino
  Neil & Rachel Schwebel
  Peter & Jenny Monckton
  Karen Stewart
  Nehar & Berrin Eroğlu
  Steven & Simone Blom
  Kevin Horsley
  Linda Bennett
  Danie & Odette Van Wyk
  Jannie Loots
  Graeme De Wit
  Heiko & Diane Metzger
  John Sohl
  John Climaco
  Asım & Sherry Bolca
  Frank Schwarz
  Bryan Fairchild
  Joshua Jackson
  Rich Meyer
  Matthew Kear
  David Coleburn & Sandy Nelson
  Dennis & Brigitta Regelsperger
  Kirk Kuykendall
  Gib & Joan Regelsperger
  David Ainslie
  Tommy & Beth Koehler
  Gregory Byerline
  Turgut Güneysu
  Ergun Yurdadön
  Jeff Gross
  Glen Collins
  Sol & Gert Newman
  Lynne & Michael Stephenson
  Murat Kaan Güneri
  Asuman Bayrak
  Zekai Doğanay
  Paul Papenhause
  Christopher Driver
  Cemal Uzun
  Mehmet Uzun
  Özkan Alataş
  Cumhur Aydın
  Alp Aracı
  Cem Şenakaylı
  Hakan Evrensel
  Ümit Gürkan
  Bengi Özkaplan
  Berrin Görgüç
  Dilek Erdoğan
  Metin & Birgül Egeli
  Brian Stefanovic
  Tolga Bermek
  José García-Tuñón
  Meral Arasıl
  Ertuğrul Erşen
  İrfan Önel
  Selim Yalçın
  Melih Berk
  Hakan Çelikoğlu
  Kaan Altuğ
  David Johnson
  Tom & Sveta Lynch
  Philip & Eva Sigob
  Pastor Moses Levi
  Ephraim Timon
  Marakai Sijou
  George Edmunds
  Terry & Tarni Jones
  Ray Critchley
  Michael Williamson
  Lora Bolding
  Josie & Robert Valder
  Tanju Yenisey
  Vali Bagela
  Sue Smith
  Jacob Symons
  Zoiey Walsh
  John Koning
  Peter Foran
  Tanya Soutter
  Ashley & Jynette Tidy
  Stuart & Rosslyn Kohl
  Darren & Janice Baird
  Wes Krause
  Derhan Doğan
  Schalk Nel
  Ryun De Robillard
  Ian Wingate

Around-n-Over, P.O. Box 19662, Seattle, WA 98109-6662 • Faks: 206-709-3927 • info@around-n-over.org
Site tasarımı - Erden Eru砕 Copyright © 2003 Around-n-Over • Her hakkı mahfuzdur.