Biz Kimiz?
  Eğitim İçin
  Ekibimiz
  Projelerimiz
  Başardıklarımız
  Sponsorlar
  Medyada Biz
  Medya İçin
  Yardım Edin
  Temas İçin
Supported by AKTAŞ Group
 
Ekibimiz

"Büyük işler, mühim teşebbüsler ancak müşterek mesai ile mümkündür." - Mustafa Kemal Atatürk

Eğitim ve ilham amacıyla üstlendiğimiz projelerimizi gururla ve bir sorumluluk duygusu içinde gerçekleştirme çabasındayız. Çeşitli iş kollarında tecrübeli ekibimiz bütünüyle gönüllülerden oluşup, topluma katkıda bulunma amacındadır.

Denetleme Kurulu

Bill Hinsley - Başkan

Bill Hinsley, bir çok alanda planlama, mühendislik ve tasarım hizmetleri veren ATKINS şirketinde yardımcı genel müdür ve program ana yöneticisidir. Şu sıralar profesyonel görevinde odaklandığı alan, Florida'daki Everglades ve Lousiana'daki Kıyı Alanları Restorasyonu çabalarından edindiği tecrübeleri, Washington eyaletinde Puget Sound körfezi kıyı bölgelerine ve California'da San Francisco körfezi delta alanlarına ve FloodSAFE diye bilinen sel mücadele programına uygulamaktır.

Girişimcilik ve yoktan proje kurgulama konularında yeteneklerini ispat etmiş bir profesyonel olan Bill, çalıştığı bölgelerdeki topluma hizmeti görev bilmektedir. Seattle'da Pasifik Okyanusu kıyılarına taşındığında, Erden ve Nancy ile bir Explorers Club toplantısında tanışan Bill, Around-n-Over ve Erden'in eğitim ve ilham amaçlı çabalarının uluslararası çapta meyve verebileceğini farketti. Bill şimdi Around-n-Over kurumunun eğitim konusunda güçlendirilmesine odaklanmaktadır.

Kevin Mullarky

Kevin Mullarky ilgi alanı olan eğitimde Around-n-Over Denetleme Kurulu'na önemli bir birikim kazandırmıştır. Bite of Seattle ve Seafair gibi büyük toplantıların düzenlenmesinde ve satış yönetiminde (The Gallo Winery, Bristol/Myers-Squibb) tecrübe sahibidir. Son 17 senedir bir eğitimci ve öğretmen danışmanı olarak çalışmaktadır. Seattle'da M3T Tutoring şirketinin sahibidir ve büyük toplantılarda sunucu olarak belirir. Öğrencilerinden kalan zamanda Seattle'ın Puget Sound adlı körfezinde yemekli gemi turları düzenleyen Argosy Cruises şirketinde kaptan olarak çalışır.

Eğitimde ve çocuklarla yaptığı çalışmalarda edindiği tecrübe ve beceriler, Around-n-over programlarını güçlendirecektir. Kişiliği ve hitap gücüyle Kevin izleyenleri etkileyen bir konuşmacıdır. Bilhassa okullara yapılacak sunumları elden geçirmek ve yeniden düzenlemek konularında yardımcı olup, vakfımızın amaçlarına ulaşmasını sağlayacaktır.

Graeme Welsh

Graeme, meslek olarak profesyonel saç kuaförü ve Nancy ile Erden'in berberidir. Aslen Avustralya'nın Perth şehrinden olan Graeme, 20 yıldır Seattle'da yaşamaktadır. Çok geniş bir destek oluşturma tecrübesine sahip olan Graeme, inandığı vakıflara büyük bir şevkle sarılır.

Avustralya'ya yolculuğumuzda çok değerli katkıları olan Graeme, oradaki medya ilişkilerinde, lojistik destekte ve ulaşım ihtiyaçlarında yardımcı olmuştur. Bütçe destek oluşturma projeleri arasında Seattle Çocuk Hastanesi de vardır ve düzenli olarak yetimlere Big Brother programında gönüllü vakit ayırır. Graeme, yönetim kurulumuzun Bütçe Destek Oluşturma Komitesi'nin başkanıdır.

Türkiye'de Stratejik Destek

Murat Kaan Güneri

Uzmanlık alanı olarak İnsan Kaynaklarını (İK) seçen Murat Kaan Güneri Boğaziçi Üniversitesi mezunudur; kendine belirlediği kariyer misyonu, dünya standartları ve hizmet anlayışında, etik çalışma ilkeleriyle müşterilerine üst düzey yönetici arama konusunda kaliteli hizmet götürerek, onları iş hedeflerine yaklaştırmaktır. 2002 yılı ortasında MKG ve Ortakları isimli kendi danışmanlık firmasını kuran Güneri, yeni hedefini 21. Yüzyılda müşterilerine yetkin yöneticileri kazandırarak fark yaratma olarak belirlemiştir.

İş hayatının dışında topluma hizmet amacına önem veren Güneri, Türkiye Etik Değerler Merkezi (TEDMER) ve Boğaziçi Üniversitesi ve Robert Kolej Mezunu Sanayici ve İş Adamları Derneği (BRM) kurucu üyeliğinin yanısıra BRM, TEDMER ve TEDMER İktisadi Teşebbüsleri Ltd. Şti.'nin Yönetim Kurulu üyesi, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) üyesidir. Hayattaki başarının iş ve özel hayat dengesine dayandığına inanan Güneri'nin boş vakitlerinde aktif olarak Tenis, Squash ve Racketball oynamak ve doğa aktivitelerinde bulunmak hobileri arasındadır.

Boğaziçi Üniversitesi yıllarından atletizm takım arkadaşı Erden'in en büyük destekçilerinden biri olan Güneri, Türkiye'de tanınmamıza aracı olan üstün yetenekli Marjinal Reklam ve Tanıtım ekibiyle bizi tanıştırmıştır.

Pınar Yavuz

İşletme eğitimli Pınar Yavuz, dergi editörü ve yazardır. Çeşitli yerel ve ulusal dergilerde makaleleri ve gezi yazıları yayınlanmıştır. Televizyonda önceleri severek haber muhabirliği, editörlük ve montaj yapan Pınar, sonraları bu coğrafyayı arşınlamayı ve buraları başkalarının da görüp aynı saygıyla bakabilmeleri için arşınladığı her karışı fotoğraflamayı tercih etti. Fotoğraf çekmeyi, fotoğrafçı dedesinden dolayı "ata yadigarı" olarak benimseyen Pınar, Anadolu'ya olan hayranlığının her yeni keşfinde giderek artmakta olduğunu ifade ediyor.

TEMA Vakfı öncülüğünde (Kocaeli'de) doğa yürüyüşlerinin organizasyonunu ve rehberliğini yapmış olan Pınar, kızıl geyik sayımı dahil çeşitli çevre koruma faaliyetlerinde yer aldı. Doğa yürüyüşleri yapmayı, yeni kültürler tanımayı, bu kültürler hakkında araştırmalar yapmayı ve fotoğraflarla belgelemeyi ideal uğraş olarak görmekte. Göçebe ruhu hep yollarda olmayı isteyen Pınar'a göre hayat dağlarda ve kendisi, doğayı sınırların aşıldığı yer olarak biliyor.

Bir Türkün gerçekleştirdiği KaslaGit projesini duyduğunda ilgilenen Pınar, Erden'le Pasifik geçişi sırasında email ile yaptığı röportajında aldığı cevaplardan sonra bu projenin hem takipçisi hem de destekçisi olmaya karar verdi.

Hukuk Danışmanı

Christopher S. Beer

Christopher Beer, Invicta Law Group, PLLC şirketinde avukat olarak çalışmaktadır. Seattle'da oturan Chris, küçük ve orta boy şirketlere telif hakları konusunda hizmet vermektedir. Müşterileri arasında reklam ajansları, bilgisayar yazılım uzmanları, zanaatkârlar, grafik tasarımcılar, mühendisler, yayınevleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar vardır.

Chris yeteneklerini ve meslek bilgilerini topluma katkı için değerlendirmek azmindedir. Üniversite yıllarında müsabık kürekçi ve futbolcu olan Chris, Around-n-Over'a hukuk danışmanı olarak katılmış ve bize en iyi tavsiyesi: "arkadaşlarını iyi seçersen hayaller kendiliğinden gerçekleşir," olmuştur.

Yönetim Kurulu

Nancy Board - Yardımcı başkan

Nancy Board, uluslararası insan kaynakları konularında uzmanlaşan İngiltere merkezli PPC Worldwide şirketinin Uluslararası Pazarlama başkan yardımcısıdır. Aynı zamanda, kurucu ve yöneticilerinden biri olduğu Insight Dynamics şirketi aracılığıyla liderlik ve kişisel geliştirme programları sunmaktadır.

15 seneden beridir, Nancy liderlik ve hizmet, iş yerinde şiddetin önlenmesi, ihtilaf yönetimi, sağlık ve verimlilik konularında danışmanlık yapmış, eğitim vermiştir. Kar amacı gütmeyen kurumların danışma kurullarında, yönetim geliştirme ve stratejik planlama üzerine becerilerini değerlendirmiştir.

Meslekdaşlarınca sayılan bir lider ve eğitmen olan Nancy, Woman Within International kurumu adına ABD, Kanada ve Güney Afrika'da eğitim programları sunmaktadır. Başlıca amacı, kadınların kendilerinin en iyi dostu olmalarına aracı olmak ve onların kendi hayatlarında anlam ve tatmin bulmalarına yardımcı olmaktır.

Bitmez tükenmez enerjisiyle, Nancy kaya tırmanışı, yürüyüş, bisiklet ve katıldığı gezilerle doğa sporlarında faaldir. Daha önce denetleme kurulumuzda kurucu üye olarak yer alan Nancy, Around-n-Over'daki değerli katkılarını sürdürmektedir.

Ronnie Henderson - Sayman

Ronnie, Seattle'daki Fortune Bank'da bir Özel Bankacıdır. 11 senelik bankacılık tecrübesiyle Ronnie, Around-n-Over vakfına sayman olarak değer katmak ve genç olsun yaşlı olsun, herkese ilham kaynağı olma hedefini desteklemek amacındadır. Erden ve Nancy ile 2007 başlarında tanışan Ronnie, daha ilk günden itibaren onların hedeflerine inandı ve amaçlarından şevk aldı. Boş vakitlerinde Ronnie, seyahat etmeyi, yağlıboya resim yapmayı ve Seattle'ın verebileceği tüm imkanları değerlendirmeyi sever. North Carolina eyaletinde küçük bir kasabadan gelen Ronnie, artık Seattle'a yerleşmiş bulunmaktadır.

Erden Eruç - Başkan

Bilgisayar yazılımcısı, yüksek makine mühendisi ve MBA sahibi proje yöneticisi olan Erden Eruç, ofis hayatının cazibesini yitirmesi ile hayatına yeni bir yön verdi. Şimdi Erden hem aklını, hem de kendi kas gücünü kullanarak topluma katkıda bulunabilmek amacında.

Around-n-Over markası ilk defa Erden ofisinde bir haritanın önünde hayal kurarken aklından geçti. O haritadaki rotası Erden'i Everest'in üzerinden aşırarak dünyanın etrafından dolandıracaktı. "Etrafından ve tepesinden" diye kabaca tercüme edilebilecek Around-n-Over ismi böyle doğdu.

Bu fikir bir süre demlendi ve en sonunda 2003 yılında Around-n-Over kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak Amerika'nın Seattle şehrinde kuruldu. Erden bu kuruluşun amacını dünyayı daha yaşanır hale getirmek için çaba göstermek ve kas gücüne dayanan yolculukları çocukların hayatlarının birer parçası haline getirmek olarak belirledi.

Around-n-Over kuruluşunun başkanı olarak Erden'in sorumlululukları arasında üstlendiğimiz projelerin amaçlarımıza uygun olarak gerçekleştirilmesini, eğitim ve ilham kaynağı olma iddiamızın getirdiği sorumlulukla hareket edilmesini ve tamamen gönüllü olarak çalışan ekip arkadaşlarımızın amaçlarımız doğrultusunda daha büyük bir şevkle bütünleşmesini sağlamak vardır.

Muhasebe yardımı

Naoko Oguchi

Naoko Oguchi, Northwest Family Development Center'da muhasebeci olarak çalışmaktadır. Kar amacı gütmeyen bu kuruluş, klinik eğitim, araştırma ve hizmet sunumu konularında uzmanlaşan psikolog, psikoanalist ve terapi uzmanlarına hitap etmektedir.

İyi bir tangocu ve salsacı olan Naoko kas gücüyle gerçekleştirilen projelerden esinlenerek dünyanın dört bir yanındaki çocuklara eğitim ve ilham kaynağı yaratılabileceği fikrini baştan beri benimsedi. QuickBooks muhasebe sistemini iyi bilen Naoko bütün makbuzların defterlerimize doğru olarak işlenmesini sağlıyor.


Around-n-Over, P.O. Box 19662, Seattle, WA 98109-6662 • Faks: 206-709-3927 • info@around-n-over.org
Site tasarımı - Erden Eru砕 Copyright © 2003 Around-n-Over • Her hakkı mahfuzdur.